Göz Renginizi Ortaya Çıkaracak Aksesuar Önerileri

28 Mart 2023
Göz Renginizi Ortaya Çıkaracak Aksesuar Önerileri

Herkes kusursuz bir kombin oluşturmaya çalışırken kıyafet seçiminden renk uyumuna kadar pek çok ayrıntıyı göz önünde bulundurur. Özellikle kombine son dokunuşu yapan aksesuarlar, giyim stilini öne çıkaran parçaların başında gelir. Renkli kombinasyonlara dingin bir görüntü kazandırmak için aksesuar seçimlerinde gümüş veya gold renklere yer verebilirsiniz. 

Herkes göz rengine uygun aksesuar seçimi yaparken birden fazla detaya odaklanır. Renk uyumu yakalamanın ötesine geçmek isteyenler için göz rengine vurgu yapan tasarımlar oldukça önemlidir. 

Göz rengine uygun aksesuar seçimi yapmadan önce renklerin birbiri olan uyumuna bakmak gerekir. Kahverengi göze sahip olanlar için sarı, kırmızı ve turuncu tonlarındaki aksesuarlar ideal bir bütünlük yaratır. Yeşil göz rengine uygun aksesuar seçimi yaparken koyu mor ve kahverengi gibi renklerin gücünden faydalanabilirsiniz. 

Mavi göz rengine sahip kişiler ise gri ve lacivert gibi nötr renk tonlarını taşıyan seçeneklere yönelebilir. Peki, göz rengine uygun aksesuar seçimi nasıl yapılır? Hangi göz, hangi renk tonlarında aksesuarlara ağırlık vermeli gelin birlikte göz atalım! 

Fine Stone Yüzük Açık Sarı  Oval Gözlük Dark

Yukarıdaki görsellere tıklayarak ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Yeşil Gözlüler İçin Öneriler

Yeşil gözlülerin tercih edebileceği birçok aksesuar türü ve rengi var. Tek renk bir kombin oluşturan yeşil gözlüler farklı renk tonlarını kullanarak göz rengini ortaya çıkarabilir. Kombininize siyah çerçeveli bir gözlük eklemek de gözlerinize olan vurguyu artırır. Haki renk tonunda bir omuz çantası ve çantanın metali ile aynı renkte yüzükler ekleyerek kusursuz bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. 

Yeşil göz rengine uygun aksesuar seçimi yaparken deri şapkalara yönelebilir, vizon ve kahverengi gibi seçenekleri kombininize ekleyebilirsiniz. Takı seçimlerinde gri ve gold detayların öne çıktığı aksesuarlara ağırlık verebilirsiniz. 

Ezme Elips Bileklik Gümüş

Mavi Gözlü Kadınlar İçin Aksesuar

Mavi gözlü kadınlar, göz rengine uygun aksesuar seçimi yaparken pek çok renkten yardım alabilir. Özellikle bileklik çeşitleri mavi gözlü kadınlar için farklı renk ve uyumları deneyimleyebilecekleri en önemli parçalar arasındadır. Kelepçe formundaki bileklikleri kombinlerinize ekleyerek takı üzerinde yer alan mavi boncuklarla göz renginizi ön plana çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda mavi taş detaylarıyla dikkat çeken kolyeler de mavi göz rengine uygun aksesuar alternatiflerindendir. 

Multi Circular Kolye Açık Sarı

Kahverengi Gözleri Öne Çıkaran Öneriler  

Kahverengi gözlere sahip kişiler pek çok rengi üzerinde taşıyarak uyumlu bir görünüm elde edebilir. Aksesuar seçimi yaparken kahverengi gözleri ön plana çıkarmak için gold ve gümüş renkli ürünlere yönelebilirsiniz. Söz konusu şapkalar olduğunda ise bu renklere siyah deri ürünler, kazayağı desenli ve gri renkli şapkalar eklenebilir.

Kahverengi gözlere sahip kadınlar hem gold hem de gümüş renkli takıları bir arada taşıyabilir. Gold renkli ve hafif hareketli bir kolye tercih ederek göz rengine uygun aksesuar seçimi yapabilirsiniz. Tüm dikkatleri gözlerinizde toplamak için küpe tercihinizi sade detaylardan ve tek renk ürünlerden yana kullanabilirsiniz. 

Sıralı Boncuk Kolye Gümüş  Kapitone Kartlık Kahverengi

Yukarıdaki görsellere tıklayarak ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Göz Rengine Vurgu Yapan Kolye Modelleri 

Göz rengine uygun aksesuar seçimi yaparken bazı aksesuarların her göz rengi ile uyum içinde olduğunu görebilirsiniz. Sadece gold veya sadece gümüş detayların yer aldığı kolyeler her göz rengine hitap eden seçeneklerin başında yer alır. Özellikle mavi ve yeşil gibi renkli gözler için gümüş veya altın sarısı kolyeler harika bir tercih olabilir. 

Minimal detayların öne çıktığı kolye modelleri ile kahverengi gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Göz rengini vurgulamak için aksesuar tercihinizi tek renk ve sade detaylardan oluşan kolyelerden yana kullanabilirsiniz. Hangi göz rengine sahipseniz ona uygun taş, boncuk ve metal renklerini taşıyan kolyeler kullanabilirsiniz. Hafif bir tasarım sunan gümüş veya altın sarısı zincir kolyeleri kombinlerinize ekleyerek de göz rengine uygun aksesuar seçimi yapmanız mümkün. 

Ela ve Bal Rengi Gözler İçin Renkli Aksesuar Önerileri

Mavi, yeşil ve kahverengi gibi öne çıkan renklerin yanı sıra ela ve bal rengi gözlere sahip kadınlar için de çeşitli aksesuar önerileri bulunur. Dikkat çekici göz renkleri arasında yer alan ela ve bal rengi gözler yakından bakıldığında veya güçlü ışık karşısında varlığını belli eder. Ela ve bal göz rengine uygun aksesuar seçimi yaparken parça ve renk seçimleri ayrı bir önem taşır. 

Vurguyu kaçırmamak için bu göz rengine sahip kişilerin odak noktasını yüzünde toplaması gerekir. Gözlerinize dikkat çekmek için renkli ve ilgi çekici küpe tasarımlarını kombinlerinize ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda pullu ve sıralı boncuklu kolye modelleri de bu göz rengine vurgu yapan aksesuarlar arasında yer alır. 

Önceki yazımıza https://www.manuka.com.tr/bayan-takim-modelleri-ile-kombinleyebileceginiz-urunler linkinden ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.