Renklerin Hikayelerini Kıyafetlerinizde Taşıyın

22 Temmuz 2022
Renklerin Hikayelerini Kıyafetlerinizde Taşıyın

Renkler hayatımızın birçok alanında olduğu gibi kıyafetlerde de önemli bir yer tutar. Günlük yaşamda, özel günlerde ve ofis hayatında oluşturulan birçok kombinde göze güzel gelen her şeyin arkasında renkler vardır. İster bilinçli ister bilinçsizce seçilsin, renkler kıyafetlere ve kıyafetlerden ruhumuza yansır. Bu sebeple de insanlar renklerin hikayelerini kıyafetlerinde taşımayı sever. Kimileri gideceği organizasyona uygun renkler seçerken kimileri de iş ortamında tüm övgüleri alacak renkleri tercih eder. O nedenle renklerin önemi hayatımızda son derece büyüktür.

Renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın, dendiğinde kullanıcıya etki eden bir kavram vardır. Farkında olunmasa da renkler bilinçaltını etkileyerek olumlu veya olumsuz mesajlar verir. Bu mesajlar sayesinde kişinin düşünceleri, hayata bakış açısı ve hissiyatı değişir. Her rengin hikayesi farklı etkiler yaratmayı amaçlar. Kimi renkler sıcak renk olarak tanımlanırken kimileri soğuk ve nötr renk olarak tanımlanır. Kimi renkler enerji ve heyecan katarken kimileri ciddiyeti ve resmiyeti simgeler. Yani renklerin hikayeleri ve insanlarda yarattığı çağrışımlar çok farklıdır.

Manuka her sezon trend olan renklerde birbirinden şık ve iddialı ürünler ortaya koyar. Bünyesinde kimono, tulum, şort, ikili takım, pantolon, ceket, gömlek, çanta, çorap, aksesuar gibi daha pek çok ürün barındırır. Ürünler sezon renklerinden olan bej, ekru, pudra, pembe, somon gibi nude tonların yanı sıra turuncu, yeşil, mavi, sarı gibi daha pek çok canlı rengi içerir. Her tarza, her ten rengine ve her beklentiye hitap edebilecek renklerde ürünler vardır. Manuka’nın birbirinden iddialı renklerdeki tasarımlarına şans vererek, renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın!

Beyaz ve Ekru Renkler ile Duru Bir Tarz!

Masumiyetin rengi olarak ön plana çıkan beyaz ve ekru, her tarz kıyafette muhteşem bir görünüm sergiler. Ayrıca diğer renklerle kombini son derece kolay ve pratik olan bir renktir. Bunun sebebi ise, içeriğinde tüm renkleri barındırıyor olmasından kaynaklanır.

Yeşil, pembe ve mavi renkleri beyaz ve ekru renkleriyle kombini son derece iyi olan renklerdir. Kullanım alanına göre bu 3 renk beyazla kombinlenerek farklı bir tarz elde edilebilir. Beyaz elbiseler bu noktada hem kurtarıcı hem de üstün konfor sunan parçalardır. Üzerine istenilen renkte çanta, şal veya takı takılabilir. Aynı şekilde gidilecek alana göre ayakkabı seçimine karar verilebilir.

Beyaz takım, şort, pantolon ve gömleklerde modern kombinler için oldukça iyidir. Özellikle beyaz veya ekru oversize gömlek hem Jean hem etek hem de ceketlerin içerisine muhteşem olur. Beyaz ve ekru renklerin pastel tonlarda kıyafetlerle kombinlenmesi modernliği oldukça arttırır. Sizde beyaz veya ekru gibi masumiyeti simgeleyen renkleri kullanarak renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın!

Renklerin Hikayelerini Kıyafetinizde Taşıyın

Camelia Çanta Kırmızı ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı ile Cesaretli ve Görkemli Kombinler

Kırmızının ihtişamı, cesareti ve görkemiyle renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın! Elbiselerden eteklere, tulumlardan takımlara, şortlardan aksesuarlara kadar pek çok kıyafet kırmızının gücüyle daha ihtişamlı görünür. Çünkü kırmızı aşkın sembol rengi olarak günümüz modasında sarsılmaz bir yere sahiptir.

Kırmızı günlük yaşamda ve özel günlerde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. İhtişamı ve görkemi simgeleyen renk özellikle gece hayatında ve düğün organizasyonlarında sıklıkla kullanılır. Bu renk kişiye özgüven katmakla beraber ten rengini, güzelliğini ve bakışlarını da ortaya çıkarır.

Kırmızıyı; beyaz, yeşil, mavi, ekru ve siyah gibi renklerle bir araya getirerek renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın. Kırmızı özellikle siyah ile tercih edildiğinde rengin iddiası son derece artar. Ancak fazla görkemden ve iddiadan hoşlanmıyorsanız beyaz veya ekru ile kombin yapabilirsiniz. Ton sür ton uyum elde etmek için pastel sarı veya pastel kırmızı da kullanabilirsiniz.

Yeşil ve Tonları Ruhunuza Yansısın!

Yeşil, doğada huzur veren tüm objelerin rengi olarak bilinir. Çimenler, ağaçlar, yapraklar gibi somut ögelerin yanı sıra; hayatın ve umudun rengi olarak bilinir. Yeşil renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın ki hem huzur dolu hem de şık bir görünüme sahip olun.

Yeşil her alanda kullanılan bir renk olup, tonları arasında ciddi oranda farklar vardır. Açık yeşil, koyu yeşil, çağla yeşili, mint yeşili, su yeşili gibi daha pek çok yeşil tonu vardır. Bu sebeple satın alınacak kıyafetlerde ve yapılacak kombinlerde yeşilin tonu hayati bir önem taşır.

Daha soğuk ve nötr renklerde kombin oluşturmak isteyenler mint yeşili, çağla yeşili veya su yeşilini tercih edebilir. Bahsi geçen renkleri beyaz, ekru veya bej parçalarla bir araya getirmek daha stil sahibi olmanıza olanak sağlar. Koyu yeşil olan kıyafetleri kahverengi tonları, krem, sarı ve turuncu gibi parçalarla bir araya getirebilirsiniz.

Renklerin Hikayelerini Kıyafetlerinizde Taşıyın

Fitilli Boğazlı Kazak Elektrik Mavi ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Mavi ile Özgün ve Duru Kombinler

Gökyüzünün, denizin ve sonsuz huzurun simgesi olan mavi tonlarıyla renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın! İnsana huzur veren ve uçsuz bucaksız bir görünüm sunan mavi her yıl trend olan renklerden biridir. Hemen hemen her insan mavi ve tonlarını severek kombinlerinde kullanır. Ancak mavi ve tonlarını kombin yapmak güç olduğu için insanlar bu rengin kombini konusunda hata yaparlar.

Manuka’da bulunan mavi ve tonlarındaki kıyafetler, kombin yapma kolaylığı sunar. Çünkü bu renkler her cilt tonuna hitap edebilecek güzelliğe sahiptir. Açık renklerdeki mavi kıyafetler bej, ekru ve beyaz gibi parçalarla bir araya getirildiğinde ortaya fresh bir güzellik çıkar. Aynı şekilde kombinde yalnızca mavi ve tonları kullanıldığında ton sür ton uyum elde edilir.

Daha enerjik ve hareketli bir kombin oluşturulmak istendiğinde renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın! Yani, mavi ve tonlarını hiç çekinmeden turuncu, sarı, pembe, yeşil gibi canlı renklerle kombin yapın. Bu sayede hem şık hem de hareketli bir kombin yapmış olursunuz.

Saflığı ve Masumiyetin Rengi: Pembe ile Kombin

Salığın ve masumiyetin rengi olan pembe ile renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın! Pembe toplumda yalnızca gençler ve çocuklar tarafından giyilen bir renk olarak muamele görse de her kesim tarafından tercih edilebilecek bir renktir. Özellikle pembeyle yapılan kombinler ortaya daha iddialı ve modern bir tarz çıkarır. O nedenle pembeyle yapılan kombinlere ekstra özellik gösterilmesi gerekir.

Pembe elbise, gömlek, takım, ceket gibi parçalar ile muhteşem kombinler elde edilebilir. Üstelik kombinlenmesi de çok basittir. Açık renk olduğu için diğer parçalarında açık renk seçilmesi gerekir. Örneğin beyaz topuklu terlik, sandalet veya spor ayakkabıyla pembe elbise veya takım ortaya çıkarılabilir. Daha canlı ve hareketli görünüm için pembe yeşil ve mavi gibi renklerle de bir araya getirilebilir.

Turuncu ile Pozitif ve Sağlıklı Bir Görünüm!

Turuncu renginin hikayesinde sağlık ve direnç söz konusudur. Vücuda faydalı olan birçok meyvenin, vitaminin ve yiyeceğin rengi turuncudur. Aynı şekilde güneşin doğma ve batma anlarındaki rengi turuncudan ibarettir. Bu nedenle turuncu renginin hikayesinde pozitif ve sağlıklı olmak yatar.

Turuncu iddialı bir renk olduğu için kombinasyonu da zor yapılan renkler statüsünde yer alır. Ancak kendine ve tarzına güvenen insanlar turuncuyu kullanmaktan vazgeçmez. Elbise, gömlek, ceket, tunik gibi parçaların yanı sıra kadın çantaları, takı ve çoraplarda da turuncu kullanılır. Turuncuyu ortaya çıkaracak şekilde kombinlemek isteyenler diğer parçaları beyaz, ekru veya bej seçebilir. Sizde dilediğiniz gibi kombin yaparak renklerin hikayesini kıyafetlerinizde taşıyın.

Önceki yazımıza https://www.manuka.com.tr/son-zamanlarin-trendi-bermuda-sort-ile-hem-rahat-hem-tarz-olun linkinden ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.