Vücut Tipinize Göre Jean Seçimi Hakkında Her Şey

29 Mart 2022
Vücut Tipinize Göre Jean Seçimi Hakkında Her Şey

Gardırobumuzun olmazsa olmaz parçalarından olan jeanleri, vücut tipimize göre seçmek oldukça önem arz ediyor. Hem boyumuzu hem de kilomuzu göz önünde bulundurarak jean seçimi yapmalıyız. Özellikle beden konusunda problem yaşamamak ve şık bir görünüm elde etmek için elma, armut, üçgen ve kum saati vücut tipine uygun jeanler seçmeliyiz. Aynı şekilde dikdörtgen vücut tipine sahip olan kadınların jean seçerken birkaç detayı göz önünde bulundurması gerekiyor. Aksi durumda hem kilolu hem de kısa görünebilirsiniz. Ancak bu yazımızda vereceğimiz tüyolar ile en doğru jean seçebileceksiniz. İşte vücut tipinize göre jean seçimi konusunda her şey!

Vücut Tipine Uygun Jean Seçimi

Vücut tipine uygun jean seçimi yapabilmek için önce vücudumuzu tanımamız gerekiyor. Vücut tipleri armut, elma, kum saati, üçgen ve dikdörtgen olmak üzere beş çeşide ayrılıyor. Vücut tipinizin anlaşılması için bel, kalça, göğüs ve omuz bölümünüze bakmanız gerekiyor. Jean almadan önce vücut tipinizin nasıl olduğunu öğrenmeniz, doğru seçimi yapmanız konusunda size yol gösterecektir.

Vücut tipinize göre jean seçimi için boydan aynanın önüne geçerek analiz yapmalısınız. Elma vücut tipinde bütün hatlar oval görünecektir. Göğüs, kalça, bel ve omuz bölgesinin ölçüsü birbirine benzer oranda olacaktır. Armut vücut tipinde göğüs ve kalça kısmı geniş yapıdadır. Kalça ve bacak daha kalın, üst bölge daha incedir.

Dikdörtgen vücut tipi ise omuzlar geniş, bel daha ince ve kalça bölümünün omuzla aynı oranda büyük olmasıdır. Son vücut tipi olan kum saatinde ise bel ince, kalça ve omuz bölümü ise daha geniş yapıdadır. Bu vücut tipi tam olarak 90 60 90 denilen vücut tipidir.

Elma Vücut Tipine Göre Jean Seçimi

Elma vücut tipine sahip olan kadınlar geniş üst bölgeye ve alt bölgeye sahiptir. Dolayısıyla kıvrımlarına uygun olacak şekilde bir jean seçimi yapmaları gerekir. Daha geniş hatlara sahip oldukları için dar paça jeanler daha rahat ve şık olmalarını sağlayacaktır.

İnce bacaklar ve kıvrımsız bölgelere sahip oldukları için bol kesime sahip olan jeanler yakışmayacaktır. Havuç paça ve boyfriend paça jeanlerde aynı şekilde hoş durmayacaktır. Vücut tipinize göre jean seçimi için dar paça ve boru paça jean modellerinden alarak daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Armut Vücut Tipine Göre Jean Seçimi

Vücut tipinize göre jean seçimi yaparken en çok zorlanacağınız tiplerden biri armut vücut tipidir. Bu vücut tipinde kadınların üst bölgeleri daha ince var dar yapıya sahipken; alt bölgeleri daha kalın yapıdadır. Kalın ve geniş bölgelerinin daha ince görünebilmesi için boru paça jean seçmeleri gerekir. Dolayısıyla yüksek bel boru paça jeanler armut tipine sahip kadınlara çok yakışacaktır.

Vücut Tipinize Göre Jean Secimi Hakkında Her Şey

Yıkamalı Uzun Paça Jean Mavi ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Boru paça jeanler, armut vücuduna sahip kadınların vücudunun daha orantılı görünmesini sağlar. Üstelik vücut hatlarının daha belirgin ve doğru görünebilmesi için yüksek bel jeanler da çok yakışır. Çünkü yüksel bel jeanler, armut vücut tipinize göre jean seçimi konusunda sizi şık gösterecektir. Böylece basen ve kalça kısmının daha düzgün gözükmesine olanak sağlayacaktır.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Jean Seçimi

Vücut tipinize göre jean seçimi konusunda ince bel yapısına, orta ölçülerde kalça ve basene sahip olan kadınlar; kum saati vücut tipine sahiptir. Pek çok jean modelinin yakıştığı kum saati vücut tipine en çok geniş paça jeanler yakışıyor. Özellikle yüksek bel bol paça jeanler tarz bir görünüm elde etmelerine olanak sağlıyor.

Kum vücut tipine sahip olan kadınların aşırı dar veya aşırı bol kıyafetler tercih etmemeleri gerekir. Bu tarz kıyafetler hem vücut hatlarının kötü görünmesini sağlayacak hem de konfor sunmayacaktır. Bundan dolayı kum saati bedenler, özellikle havuç model jeanlerdan uzak kalmalı ve kalçalarını ortaya çıkaran jeanleri tercih etmemelidir.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Jean Seçimi

Üst ve alt bölgelerin orantılı olduğu dikdörtgen vücut tipi, vücut tipinize göre jean seçimi konusunda oldukça kolaylık sağlıyor. Düz vücut hatlarına sahip olan kadınlara her tarzdaki jean modeli yakışacak ve konforlu kullanım sunacaktır. Özellikle skinny jean, yüksek bel jean ve havuç paça jeanler daha şık görünüm sağlayacaktır.

Vücut Tipinize göre Jean Seçimi Hakkında Her Şey

Mom Straight Denim Yıkama ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Jean daha ince ve sade kumaşta seçilirse eğer; dikdörtgen vücut tipine göre ideal model seçmiş olunacaktır. Bu modeller vücut hatlarını belli edecek ve şık bir görünüm katacaktır. Ayrıca bu jeanler, her tarz kıyafetle uyum sağladığı için kolay kombin yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Üçgen Vücut Tipine Göre Jean Seçimi

Üçgen vücut tipine sahipseniz; vücut tipinize göre jean seçimi, ispanyol paça jeanlerden yana olmalıdır. Çünkü, üçgen vücut tipindekilerin omuzları son derece geniştir. Dolayısıyla omuz yapıları geniş kadınların dizden daha geniş açılan jeanlerden kullanması estetik görünüm kazandıracaktır.

Üçgen vücut tipindeki kadınlar daha atletik bir görünüme sahip olurlar. Bu sebeple bacak boylarının daha ince ve uzun görünmesi için düz paçalı ve düz renkli jeanlerden seçmesi gerekir. Bu seçim esnasında boy faktörünü göz önünde bulundurmaları da gerekir. Manuka jean modelleri arasından üçgen vücut tipine uygun üretilen jeanleri inceleyebilirsiniz.

Vücut Tipine Uygun Jean Seçimi Yapmak Neden Önemlidir?

Jeanler hemen hemen her kadının dolabında bulunan parçalardan biridir. İşte bu sebepten dolayı vücut tipine uygun jean seçmek ve giymek son derece önemlidir. İş yerlerinde, gündelik yaşamda ve davetlerde yapacağınız kombinler için jean modellerine yer verirsiniz. Bu jeanlerin üzerinize yakışması ve kendinizi konforlu hissetmeniz için vücudunuzun özelliklerini dikkate almanız gerekir. Değişen moda trendlerine göre farklı kesimlerde üretilen jeanlerin seçimi günümüzde oldukça dikkat edilen konular arasında yer alıyor.

Her kadının vücut tipi özel olduğu için vücut tipinize göre jean seçimi konusunda daha doğru tercihler yaparak tarzınızı yansıtmanız gerekir. Jeanler, tüm vücut hatlarınızı doğru göstermeniz ya da istediğiniz şekilde gizlemeniz konusunda oldukça yardımcıdır. Dolayısıyla vücut tipinize uygun seçtiğiniz jeanler size hem şıklık hem de özgüven kazandırmaktadır.

Vücut tipi kadar önemli bir konuda bacak boyudur. Kısa ve uzun bacaklara sahip olan kadınların seçtikleri jeanler aynı tarzda durmayacaktır. Bundan dolayı, jean seçerken bacak boyunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Mesela, kısa bacak boyuna sahip olanların tercih etmesi gereken jean modeli arasında yüksek bel ve boru paça jeanler yer alır. Genel anlamda minyon tipe sahip oldukları için bol yapıdaki jeanler yakışmamakla beraber, kilolu görünmelerine sebep olmaktadır. Dolayısıyla vücut tipinize göre jean seçimi ile beraber bacak boyunu da dikkate almanız gerekecektir.

Uzun bacak boyuna sahip olanlar İspanyol paça jeanlerden tercih ederek yeni bir tarz sahibi olabilirler. Yüksek bel ve İspanyol paça jeanler, uzun boylu kadınlara şıklık katacaktır. Özellikle uzun boylu, geniş kalça ve bele sahip olan kadınların İspanyol paça jean tercih etmesi doğru olacaktır. Hem vücut tipinize hem de boyunuza uygun olacak jeanler ve en şık kadın giyim ürünleri için Manuka’yı ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazımızı https://www.manuka.com.tr/en-sicak-hediye-onerisi-rengarenk-coraplar linkinden okuyabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.