Vücut Tipinize Göre Mayo Seçimi

10 Ağustos 2022
Vücut Tipinize Göre Mayo Seçimi

Yaz aylarının gelmesiyle beraber rota Ege ve Akdeniz’e çevrilmeye başladı. Deniz kum güneş üçlüsünü doruklara kadar yaşatan beldelerde, günlük kombinleriniz kadar mayo modelleri seçimi de önem arz etti. Özellikle vücut tipine uygun mayo arayışında olanlar modeller arasında kararsız kaldı. Sizde bu konudan mustaripseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Vücut tipinize göre mayo seçimi yapmak hem stil sahibi görünüm hem de konforlu bir gün için oldukça önemli. Sezonun modası ne olursa olsun vücudunuza hitap eden, ten renginizi yansıtan ve zevkinize uygun olan; sizin için en güzel seçim olacaktır. Mayolar vücut hatlarımızı gizlemenin, minik kusurlarımızı örtmenin zor olduğu kıyafetlerdir. Ancak vücut tipinize uygun mayo seçimi yaparak, kendinizi özgüvenli ve stil sahibi hissedebilirsiniz. Peki, vücut tipinize göre mayo seçimi nasıl olmalı?

Mayo Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Mayo, denize ve havuza girebilmek için tercih edilen giyim ürünlerinden biridir. Farklı renk, kesim, tasarım ve modellere sahip olan mayolar ile herkesin tarzını özgün bir şekilde yansıtabilmesi ve konforlu hissetmesi gerekir. Her giyim ürününde olduğu gibi mayo seçiminde bulunurken de bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Bunlar:

  • Mayonun kumaş kalitesi, yapısı ve türü,
  • Mayonun kesimi ve modeli,
  • Hijyenik olması ve çabuk kuruması,
  • Mayonun vücut tipinize uygun olması,

Bahsi geçen hususları dikkate aldığınızda deniz kum güneş için muhteşem bir mayo seçimi yapmış olursunuz. Özellikle vücut tipinize göre mayo seçimi yapmanız hem konforlu hem de iyi görünmenizi sağlar.

Hangi tarz mayo seçmeniz gerektiğine vücut tipiniz karar verir. Armut, elma, kum saati ve atletik vücut tipine uygun mayo seçiminde bulunmanız gerekir. Bel çevresi geniş kadınlar için; mayo tercihiniz alt kısımlara doğru salaş inen modellerden olmalıdır. Ayrıca bel çevresinin belli olmaması adına koyu renkte mayo seçimi yapmalısınız. Bu tarz mayolar, bel çevresinin genişliğini gizlemekle kalmaz daha dengeli bir görünüme kavuşmanıza olanak sağlar.

Kısa boylu bir kadınlar için; enine çizgili mayolardan uzak durmalısınız. Bu mayolar siz hem daha kısa hem de daha kilolu gösterir. Eğer çizgili detayları seviyorsanız dikine çizgili modellerden tercih etmelisiniz. Keza, uzun boyluysanız da dikine çizgili mayolardan uzak kalmalısınız.

Vücut Tipleri Nelerdir?

Her kadın, mayo seçiminde bulunurken vücut tipine uygun seçimler yapar. Her kadının vücut tipinin farklı olduğunu bilen tasarımcılar ise, vücut tiplerine uygun modeller çıkarır. Modacıların tasarımlarını geliştirdikleri vücut tipleri arasında şunlar vardır:

  • Oval tipi vücut,
  • Dikdörtgen tipi vücut,
  • Armut tipi vücut,
  • Elma tipi vücut,
  • Kum saati tipi vücut,

Vücut tipine hâkim olan insanlar, mayo seçimini her zaman doğru yaparlar. Bu da hem konforlu hem iyi bir görünüme sahip olmalarına olanak sağlar.

3'lü Tunik Tesettür Mayo Takım Papatya Desen ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Armut Tipi Vücut İçin Mayo Seçimi

Her vücut tipine özel mayonun tasarlanması, kadınların oldukça şanslı olduğu anlamına gelir. Armut vücut tipindeki kadınlar dar omuzlara, geniş basene ve ince boyuna sahip olurlar. Keza bu vücut tipine, klasik Türk vücut tipi ismi de verilir.

Armut vücut tipinize göre mayo seçimi yaparken, basen genişliğinizi gizleyecek modellere yönelmelisiniz. Üst kısmı hafif oturan, kolları hareketli ve üstü desenli modellere yönelebilirsiniz. Alt kısma doğru salaş bir şekilde inen modeller, basenlerini gizlemenize olanak sağlar.

Kum Saati Tipi Vücut İçin Mayo Seçimi

Vücut tipinize göre mayo seçimi yaparken, kum saati vücut tipini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu vücut tipinde bel bölgesi ince olurken; basen ve omuz ölçüleri doğru orantılıdır. Hanımların geneli bu vücut tipine sahip olmayı isterler. Keza bu vücut tipine sahip olan kadınlar ise, kendilerini oldukça şanslı hissederler.

Her tarz kıyafet modeli bu vücut tipine yakıştığı gibi, mayo modelleri de oldukça tarz durur. Kum saati vücut tipinize göre mayo seçimi yaparken, dar veya bol kesim modellerden istediğinize yönelebilirsiniz. Hatta balık tarzı mayolar, vücut kıvrımınızı ortaya çıkaracak harika seçeneklerdir. Bu tarz mayolar ile hem şık hem de iddialı bir kombin yapabilirsiniz.

Elma Tipi Vücut İçin Mayo Seçimi

Elma vücut tipi, doğuştan gelişebileceği gibi beslenme alışkanlığı, yaşam tarzı ve genetik yapılardan ötürü de şekillenebilir. Bu tarz vücut tipindeki insanlarda vücudun üst bölümü oldukça geniştir. Bel kalın, kalça küçük yapıya sahipken omuzlar geniştir. Ayrıca vücudun orta kısımları daha kalın olurken, bacaklar oldukça ince kalır.

Elma vücut tipinize göre mayo seçimi yaparken, bel gölgenizi gizleyecek modellere yönelmeniz gerekir. Bel bölgesinde kuşak bulunan veya bel bölgesini sıkan mayolardan uzak durmanız önem arz eder. Tercih edilecek olan mayonun, dikkati vücudun kalın bölgelerinden farklı yönlere çekecek özellikte olması gerekir. Böyle durumda salaş görünüme sahip olan ancak pantolonu hafif bol kesim olan mayolara yönelebilirsiniz. Aynı şekilde alt bölümü daha renkli veya desenli mayo pantolonlardan tercih ederken; üst bölümü daha sade ve salaş tercih etmelisiniz.

Fermuarlı Tesettür 3'lü Mayo Takım Şeftali ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Oval Vücut Tipi İçin Mayo Seçimi

Vücut tipinize göre mayo seçimi yaparken, oval vücut tipini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Oval vücut tipine sahip olan hanımların genelde üst kısımları kalın, alt kısımları daha da ince olur. Bu tarz vücut tipinde, bel oyu bölgesi çok belli olmaz.

Sahil şıklığı elde edebilmek için mayo seçimi yaparken, üst bölümü daha da geniş gösterecek mayo modellerinden kaçınmalısınız. Önü fermuarlı olan mayolardan tercih edebilirsiniz. Ancak bu mayonun bol kesime sahip olduğundan ve üzerinize yapışmayacağından da emin olmalısınız.

Oval vücut tipinde alt kısımlar ince olduğu için istenilen kesimde mayo pantolon tercih edilebilir. Ancak üst giyim bol tercih edildiği için alt giyimin daha dar olması, estetik görünüm için önem arz eder. Bahsi geçen ürünleri sitemizi ziyaret ederek inceleyebilir ve sahip olabilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipi İçin Mayo Seçimi

Vücut tipinize göre mayo seçimi arasında bulunan bir tipte dikdörtgen vücut tipidir. Bu vücut tipindeki kadınlarda geniş omuz, belirli olmayan bel, uzun bacak, düz bir kalça bulunur.

Eğer sizin de vücudunuzun kıvrımsız bir yapıya sahipse, vücut tipinize göre mayo seçimi kıvrım oluşturabilecek modellerde seçmelisiniz. Bel bölgenizi ince gösteren mayo modelleri, son derece cool ve konforlu bir yapıya sahip olmanızı sağlar.

Aynı zamanda üst kısmı detaylı olan mayoları, dikdörtgen vücut tipiniz son derece iyi taşır. Tek renk ve sade tasarıma sahip olan mayolardan tercih edebileceğiniz gibi desenli mayolardan da alabilirsiniz. Bu noktada mayonun üzerinize yapışmayan tarz da olduğundan emin olmalısınız. Bahsi geçen mayoyu ve mayo modellerini sitemizden bulabilirsiniz. Her vücut tarzına özel tasarlanan mayolar ile deniz kum güneş keyfini doruklara kadar yaşayabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://www.manuka.com.tr/12-farkli-fikirle-sahil-sikligini-yakalayin linkinden ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.