Ayakkabı Çanta Kombinleri İçin 7 Farklı Fikir

14 Nisan 2022
Ayakkabı Çanta Kombinleri İçin 7 Farklı Fikir

Ayakkabı ve çantalar kombinlerimizi tamamlayan harika parçalardır. Bu parçaların hem birbiriyle uyumlu olması hem de kıyafetlerimize uyması önem arz ediyor. Bunun yanı sıra, çanta ve ayakkabı kombini kolay oluşturulan bir kombin değildir.Ancak doğru çanta ayakkabı uyumu için uygun renkleri, doğru tarzla bir araya getirdiğinizde ortaya mükemmel bir görüntü çıkacaktır.

Ayakkabı çanta kombinleri için 7 farklı fikir vardır. Fikirlerimizi sizle paylaştığımız zaman bundan sonraki kombinlerinizi hem daha kolay yapılabilecek hem de eşsiz bir uyuma sahip olabileceksiniz. Sözü fazla uzatmadan ayakkabı çanta kombinleri için 7 fikrimize geçelim…

1. Ayakkabı ve Çantanın Renk Uyumu

Ayakkabı ve çantanın renk uyumu sağlandığı zaman kolay bir şekilde kombin oluşturulabilecektir. Özellikle risk almak istemeyenler aynı tonlarda ayakkabı ve çanta alırlarsa daha kolay kombin oluşturabilirler. Mesela beyaz, bej, siyah, pembe, gri vb. renklerdeki ayakkabılar için aynı tonlarda takılan çantalar harika bir görünüm oluşturacaktır.

Ayakkabı çanta kombinleri için aynı renkteki parçaları ister elbiselerle ister ikili takımlarla isterseniz de pantolon tunik kombinlerin de tercih edebilirsiniz. Mesela, bej renginde maksi boy bir elbise tercih ettiğinizde altına yeşil veya hardal snaekers giyebilirsiniz. Aynı tonlarda ister el çantası ister omuz çantası takarak kombini tamamlayabilirsiniz.

Düz renk jean, üzerine nude tonlarda tunik veya gömlek giydiğiniz zaman beyaz ayakkabıların gücünden yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde beyaz çantanızı ister sırt ister omzunuzda tercih edebilirsiniz. Böylece uyumlu bir kombin elde ederek, ayakkabı ve çanta şıklığınızı her yerde yansıtabilirsiniz.

2. Ayakkabı ve Çantanın Zıt Renk Uyumu

Ayakkabı çanta kombinleri için zıt renklerin uyumuyla da şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Özellikle aynı renk bünyesindeki zıt renkleri tercih ederek daha dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz. Mesela, beyaz bir elbise üzerine askılı sarı çanta takabilir; ayakkabınızı ise mavi veya yeşil tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde, çoraplarınızı da zıt tonlarda tercih ederek daha enerjik ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Zıt renklerdeki belirli uyumu yakalayarak, çarpıcı ve özgün bir görünüm yakalayabilirsiniz. Buz mavisi bir jean altına turuncu snaekers giyebilir, çantanızı da ister yeşil isterseniz bej tonlarında takabilirsiniz. Bir diğer kombin fikri ise ofis stilinizde sizi daha havalı ve uyumlu göstermek için hazırlanmıştır. Düz renkteki elbiselerin altına bilekten bağlamalı ekru veya goldbabet tercih etmelisiniz. Üzerine ise zincir askılı ve mini boy çantalardan takabilirsiniz.

Ayakkabı Çanta Kombinleri İçin 7 Farklı Fikir

MINI BAGET CANTA YESİL  ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Ayakkabı çanta kombinleri için renkler arasında sert bir geçiş yapmamaya özen göstermelisiniz. Sert geçiş yapmak anlamsız ve uyumsuz renkleri bir arada kullanmanıza sebep olacaktır. Mesela lacivert çanta ve lacivert ayakkabı birbiriyle alakasız olacak ve karışık bir görünüme sebebiyet verecektir.

3. Ayakkabı Çantanın Desen Uyumu

Ayakkabı ve çantaların renk uyumu kadar desen uyumu da önem arz ediyor. Desenli ayakkabı, desenli çanta ve desenli kıyafetler sizlerin oldukça karışık ve yorucu gözükmenize neden olacaktır. Bu sebeple kıyafetinizi sade seçtiğiniz zaman ayakkabı veya çantadan birini desenli seçebilirsiniz. Diğer parçayı ise tek renk seçmeniz sizi daha şık gösterecektir.

Ayakkabı çanta kombinleri için yalnızca bir tanesinin desenli olmasına özen göstermelisiniz. Mesela, beyaz maksi boy elbisenin altına desenli snaekars giydiğiniz zaman çantanızı tek renk takmalısınız. Aynı şekilde şalınızı ve aksesuarlarınızı olabildiğince sade tercih ederseniz harika bir stile kavuşmuş olursunuz. Bej veya ekru renginde tercih ettiğiniz kıyafetlerin üzerine ise desenli çanta takabilirsiniz. Çantanız desenli olduğu için ayakkabınızı tek renk seçmeniz gerekecektir. Bu nokta da çantanın içerisinde yer alan renklerden faydalanarak ayakkabınızın rengine karar verebilirsiniz.

4. Kıyafetin Konseptine Göre Ayakkabı ve Çanta Uyumu

Çanta ve ayakkabılarımızı genelde kıyafetimize uygun olacak şekilde seçeriz. Kıyafetimizi ise gündelik yaşama, özel davetlere, bayrama ve düğün dernek işlerine uygun olarak belirleriz. Doğru mekanlar için seçilen kıyafetler kadar ayakkabı ve çantalar da tüm stilinizi etkileyebilir. Aynı şekilde yanlış yapılan tercih tüm stilinizi olumsuz etkileyebilir. Bu noktada mekan ve zaman size doğru kombini oluşturmanız için fikir verecektir.

Konsept ister doğum günü partisi ister yılbaşı ister gündelik yaşam için olsun. Tüm parçaları tarzınıza ve cildinize giden renge uygun seçmeniz gerekir. Özel bir davet için giydiğiniz gösterişli bir elbisenin altına ekru topuklu terlik veya bilekten bağlamalı babet giyebilirsiniz. Aynı tonlarda mini omuz çantası tercih edebileceğiniz gibi; abiye el çantası da kullanabilirsiniz. Bu noktada gideceğiniz mekanı göz önünde bulundurarak harika ayakkabı çanta kombinleri yapabilirsiniz.

Ayakkabı Çanta Kombinleri İçin 7 Farklı Fikir

BETH TOPUKLU TERLİK SİYAH  ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz. 

5. Spor Ayakkabı ve Çanta Uyumu

Hayatımızın büyük bir zamanında tercih ettiğimiz aksesuarlardan biri spor ayakkabılardır. Bu ayakkabıları en şık kombinlerimiz de bile kullanabiliyoruz. Özellikle spor ve şık akımında beyaz spor ayakkabılara sıklıkla yer veriyoruz. Saten gece elbiselerinin altına bile giden spor ayakkabılar hem şık hem de konforlu oluyor.

Ayakkabı çanta kombinleri için kanvas, bez ve sırt çantalarına yönelebilirsiniz. Bahsi geçen çantalar spor ayakkabılarla mükemmel bir uyum sağlayacaktır. İster renkli ister beyaz ayakkabılarla rengarenk ve yazın enerjisini yansıtan çantaları kombinleyebilirsiniz. Böylece eşsiz ve zarafet dolu bir uyuma sahip olabilirsiniz.

6. Abiye Çanta ve Ayakkabı Uyumu

Moda dünyasında dengeyi ayakkabı ve çantalarınızı doğru kombinleyerek bulabileceğinizi söylemiştik. Abiye elbiselerle her zaman daha şık ama küçük bir çanta kullanmanız gerekir. Ayakkabı çanta kombinleri için yüksek topuklu tercih edecekseniz; ışıltılı abiye tercih edebilirsiniz. Elbisenin rolünü çalmayan şık ve gösterişli bir çanta tüm tarzınızı ortaya koymanızı sağlayabilir.

Mezuniyet törenleri, akşam yemekleri, nişan ve düğün gibi organizasyonlarda giyilen abiyeler kadar ayakkabı çanta kombinleri de ön plana çıkıyor. Özellikle zarafetinden ve şıklığından ödün vermek istemeyen kadınlar için topuklu ayakkabılar yer alıyor. Bahsi geçen günlerde giyeceğiniz topuklu ayakkabı ve ışıltılı çantalar kombinin mihenk taşını oluşturabilir. Bu yüzden ayakkabı ve çantanızı abiyenize uygun tonlarda seçerek ışıltınıza ışıltı katmalısınız.

7. Bot ve Çanta Uyumu

Sonbahar ve kış aylarında botları sıklıkla tercih ederiz. Eskiye nazaran daha açık renklerin kullanılarak kombin yapıldığı sezonda kombin yapmak daha da keyiflidir. Özellikle bej, ekru ve beyaz renklerin sıklıkla tercih edildiği sezonda üzerine ister aynı renkte ister zıt renkte çanta kullanabilirsiniz. Sezon renklerinden kahve, turuncu, yeşil ve hardalın her tonu ayakkabı çanta kombinleri için vazgeçilmez renklerdir. Açık renklerde oluşturduğunuz kombinin altına bej tonlarda postal giyebilir; üzerine bej çanta veya turuncu bir çanta takabilirsiniz.

Her ne kadar kış aylarında kendimizi renkler konusunda sınırlasak da daha büyük boyuttaki çantalarla postallar olmazsa olmazlar arasındadır. Aynı şekilde kış aylarında kullanılan kalın kıyafetler, mont ve kabanlarla sırt çantaları tercih etmek çok kullanışlı olacaktır.

Pembe, turuncu, yeşil, bej, kahverengi gibi ren seçeneklerine sahip olan küçük veya büyük boy çantaları beyaz ve bej renkteki postallarla kombine edebilirsiniz. Ton sür ton uyum elde etmek isterseniz de Manuka’nın bej, taba, kahverengi vb. renklerdeki çanta ve ayakkabılarına dolabınızda yer vererek harika bir uyuma kavuşabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://www.manuka.com.tr/bahar-doneminde-beklenen-giyim-trendleri linkinden ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.