Sahil Çantanızda Olması Gerekenler

14 Eylül 2022
Sahil Çantanızda Olması Gerekenler

Yazın kavurucu sıcaklıklarının tadı en çok deniz-kum-güneş üçlüsünü sunan beldelerde geçer. Bu durumun farkında olup yazı en güzel şekilde geçirmek isteyenler ise soluğu sahillerde alır. Sahil çantasına her yıl yeni eşyaları eklerken bazı önemli olanların alınmadığı fark edilir. Güneş kremi, gözlük ve şapka gibi eşyaların yanı sıra yanınıza almanız gereken birçok eşya vardır. Bu yüzden sahil çantanızda olması gerekenler, tatile gitmeden önce hazır olmalıdır. 

Çanta hazırlığı ekonomik anlamda kolaylık sağladığı gibi zamandan tasarruf etmenize de yardımcı olur. Çünkü çantanıza almanız gereken ürünleri tatil beldelerinde satın almaya çalışmanız, fahiş fiyatlar ödemenize neden olur. O sebeple sahile veya tatile gitmeden önce bunları hazırlamanız önem arz eder. Peki, sahil çantanızda olması gerekenler neler?

 • Yedek Mayo 

Sahil çantanızda olması gerekenlerin ilk sırasında yedek mayo yer alır. Islak bir mayo veya bikini ile durmanız hem sağlığınız hem de konforunuz açısından doğru bir durum olmayabilir. Ayrıca hijyen açısından da mayonuzu değiştirmeniz son derece önemlidir. Tatilde bir rahatsızlık yaşamamanız ve günlerinizi kötü geçirmemeniz için çantanızda mutlaka yedek mayo bulundurmalısınız. Birbirinden şık ve iddialı mayo modellerine sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

Sahil Çantanızda Olması Gerekenler

FERMUARLI TESETTÜR 3'LÜ MAYO TAKIM ŞEFTALİ ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

 • Pareo 

Sahilde hem iddialı bir görünüm sunmak hem de denizden çıkınca rahat bir şekilde gezinmek istiyorsanız çantanıza bir pareo eklemelisiniz. Sahil çantanızda olması gerekenler arasında bulunan pareodan yanınızda bir adet bulundurmanız yeterli olacaktır. 

 • Şapka 

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve konforlu bir sahil aktivitesi gerçekleştirmek için çantanızda bir şapka bulundurmanız gerekir. Bulunduğunuz yerde şemsiyeler olsa bile bazı durumlarda boş bir yer bulmanız mümkün olmayabilir. O nedenle başınıza güneş geçmemesi ve sorun yaşamamanız adına bir şapkadan yardım almanız gerekir. 

Plaj modasını yansıtacak ve mayonuzla bütünlük sağlayacak eşsiz tasarımlı şapkalarımızdan zevkinize göre seçebilirsiniz. Şapka modellerini incelemek üzere sitemizi ziyaret edebilir ve sahip olabilirsiniz. 

Sahil Çantanızda Olması Gerekenler

BUCKET ŞAPKA ABSTRACT ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

 • Güneş Gözlüğü 

Sahil çantanızda olması gerekenler arasında güneş gözlüğü de yer alır. Kavurucu sıcaklarda güneşin zararlı ışınlarından korunmak, cildiniz kadar gözleriniz için de önem arz eder. Gündelik yaşamınızda kullandığınız yüksek korumalı güneş gözlüğünüzü yanınıza alabileceğiniz gibi renkli ve eşsiz tasarımlardaki güneş gözlüklerimizden de satın alabilirsiniz. Bu gözlükler sayesinde mayo kombininize hareketlilik kazandırabilir, stilinizle sahilde de ilham verebilirsiniz. 

 • Güneş Kremi 

Sahil çantanızda olması gerekenler arasına mutlaka güneş kremini de eklemelisiniz. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumanız, lekelenmenin önüne geçmeniz için oldukça önemlidir. 

 • Plaj Terliği 

Tatilinizi otelde veya yazlıkta geçiriyorsanız muhtemelen ayağınızda bir terlikle sahile gideceksiniz. Ayrıca arabayla günübirlik sahile gitmeyi düşünüyorsanız da sahil çantanızda mutlaka bir terlik olmalıdır. 

 • Saç Tokası 

Kadınların sahil çantasında bulunması gereken eşyalarından biri de saç tokasıdır. Denizde veya havuz içerisinde birbirine girecek saçlarınızı bir araya toplamanız için toka gereklidir. Bunun dışında sudan çıktıktan sonra saçlarınızla zaman kaybetmemek için de yanınıza toka almalısınız. 

 • Dudak Kremi 

Sahil çantanızda olması gerekenler arasında güneş kremi kadar önem arz eden diğer bir unsur da dudak kremleridir. Çünkü cildiniz kadar dudaklarınızı da güneşin zararlı ışınlarına karşı korumalısınız. Dudaklar havuz ve deniz suyundan çabucak etkilenebilen yapıda olduğu için kuruyabilir, tahriş olabilir ve ileri seviyede yaralar oluşabilir. Bahsi geçen olumsuzlukların yaşanmaması adına çantanızda dudak kremine mutlaka yer vermelisiniz. 

 •  Aksesuar 

Sahil çantanızda olması gerekenler arasında küpe, kolye ve halhal gibi çeşitli aksesuarlar da yer alır. Denizin berraklığında ve ortamın muhteşem atmosferinde anılarınıza anı eklemek üzere fotoğraf çekilmek isterseniz, aksesuarlarla kombininize hareketlilik kazandırabilirsiniz. Bir halhal yardımıyla bile muhteşem bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bahsi geçen parçaları incelemek üzere sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Havuz Çantasında Neler Olmalı?

“Havuz çantasında neler olmalı?” sorusu, amatör veya profesyonel bir şekilde yüzen insanlar tarafından sıklıkla araştırılır. Bunun dışında yazın kavurucu sıcaklarını tatil beldelerinde geçirmek isteyenler tarafından da merak edilir. Bu durum, en az sahil çantanızda olması gerekenler kadar mühim bir konudur. Peki, havuz çantasında neler olmalı?

 • Mayo veya bikini,
 • Yüzücü gözlüğü,
 • Yüzücü bonesi,
 • İçme suyu,
 • Terlik,
 • Havlu,
 • Sabun,
 • Şampuan. 

Bahsi geçenler, havuz çantanızda mutlaka bulunması gereken eşyalardır. Havuzda konfor ve rahatlık için bikini yerine tek parça mayonun tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Aynı şekilde erkeklerin slip ya da kısa veya uzun bir yüzme şortu bulundurması elzemdir. 

Bir Plaj Çantasında Neler Olmalı?

Deniz kenarında zaman geçirmek, yaz aylarının en keyifli aktiviteleri arasında yer alır. Güneşin verdiği eşsiz keyif ve konforun dışında yakıcı etkisi de vardır. Dolayısıyla kendinizi birçok etkene karşı korumak adına plaja hazırlıklı bir şekilde gitmenizde fayda var. 

Plaj çantanızda bulundurmanız gerekenler arasında birçok eşya vardır. Bu eşyalar arasında olması gerekenleri şöyle sayabiliriz: 

 • Havlu, 
 • Yedek mayo veya bikini,
 • Güneş kremi,
 • Güneş gözlüğü,
 • Şapka,
 • Pareo,
 • Plaj terliği,
 • Saç tokası, 
 • Dudak kremi.

Bahsi geçen eşyaları plaj çantanıza aldığınızda plajın tadını gün boyu çıkarabilirsiniz. Plaj çantanızda olması gerekenler, deniz kenarında geçirdiğiniz sürecin daha rahat ve konforlu hâle gelmesine olanak sağlar. Mesela mayo veya bikini değişimi yapmak istediğiniz zaman yanınızda yedeğinin yer alması işlerinizi her zaman kolaylaştırır. 

Çantanızda yüksek emiciliğe sahip olan havlu, denizden çıktıktan sonra kurulanmanızın yalnızca saniyeler almasına neden olur. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için yüksek korumaya sahip olan güneş kreminin bulunması da mühimdir. Çünkü hem lekelenmeye hem de yaşlanmaya karşı cildin güneş kremi ile düzenli olarak tazelenmesi gerekir. 

Denizden çıktıktan sonra hatlarınızı gizlemek veya estetik görünüme sahip olmak için bir pareoyu yanınızda bulundurmanız gerekir. Renkli ve sıra dışı modellerdeki pareolar, deniz kenarında daha konforlu olmanıza olanak sağlar. Bahsi geçen ürünleri ve daha fazlasını yanınıza alabilmek için geniş hacimli bir plaj çantasına da sahip olmanız gerekir. Hem plaj çantasını hem de içerisine koyulacak ürünleri incelemek üzere Manuka’yı ziyaret edebilirsiniz. 

Plaj Çantası Nedir?

Plaj çantası, el ve omuzda kullanılmak üzere geniş ebatta üretilen bir aksesuardır. Bu aksesuar, deniz kenarında bulunulan süreçte gerekli olan tüm parçaları içerisinde muhafaza eder. Son derece geniş yapıda olduğu için içerisine yedek mayo, bikini, güneş kremi, güneş gözlüğü, terlik, havlu ve şapka gibi daha pek çok ürün koyulabilir. Bu durum hem eşyaların bir arada bulunmasını sağlar hem de kişiye taşıma kolaylığı sunar. 

Manuka, yaz sezonunu konforlu ve keyifli geçirmek isteyenlere muhteşem parçalar sunar. Modanın izlerini en iyi şekilde yansıtan parçalar, sizlere aynı zamanda üstün konfor ve rahatlık da sunar. Birbirinden şık mayolardan şapkalara, terliklerden renkli gözlüklere kadar pek çok ürün vardır. Bahsi geçen ürünleri incelemek ve satın almak üzere sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Önceki yazımıza https://www.manuka.com.tr/trenckot-bakimi-icin-puf-noktalar linkinden ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.